Copyright 2018-2019 ZEE. All rights reserved. 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

PARTNEŘI

NAŠE DOBÍJECÍ MÍSTA

Jaká je hlavní výhoda 2fázoveho Dobíječe ZEELANT oproti jiným jakoby nabíječkám (Walboxům)? 

Wallbox je jen přechod, vlastně propojení mezi domácí zásuvkou a automobilem, uzpůsobený pro trvalý odběr elektřiny při nabíjení. Nezvyšuje ani nezkracuje nijakým způsobem dobíjení a dobíjecí čas proti běžné zásuvce. Za vynaložené prostředky Vám, kromě "pěkného věšáku" na kabel, vlastně nic dalšího nenabízí.

Dobíječ ZEELANT je elektronické sofistikované zařízení, které při dobíjení rovnoměrně zatíží 2 fáze maximálně proudem do 13A. Tím odpadá nutnost navyšovat hodnotu domácího jištění nebo změny tarifu. Poté všechno převede do jednofázové dobíjecí zásuvky v automobilu. Nabíjí se tak výkonem rovnající se 25A (2x13A), znamená to tedy ve výsledku zkrácení nabíjecích časů až 2,5x, menší proudové zatížení na jednu fázi a hlavně umožňuje použití domácích spotřebičů i během nabíjení..

 

Je zvýšené napětí 250V nebezpečné při vlastním dobíjení?

 

Určitě ne! Pomáhá přenášet více energie bez dalšího ohřevu dobíječe a regulátorů ve vozidle. Zkracuje čas nabíjení a je jednou z dalších výhod 2f dobíječe ZEELANT oproti všem ostatním nabíječkám. Jmenovité napájecí napětí sítě dle normy je 230 V + 10% / - 6% , takže až do 253V je zcela normální. Většina elektrických automobilů přijímá napětí až do 265V a jsou tím na dobíjení 250V AC s rezervou připravená.

 

Jak dobíjet auta, která se nabíjí pouze 3,6 kW ? 

 

Rychlost nabíjení je dána výkonem palubní nabíječky. 2f dobíječ ZEELANT má speciální postup při nabíjení. Při použití dvojitého balancování (při prázdné baterii a při téměř plné baterii) se běžně zastaví nabíjení (sníží se na 0.2A) až na dobu přibližně 25 minut, to prodlužuje dobu nabíjení s jakoukoli běžnou nabíječkou až o 50 minut. Dobíječ ZEELANT tuto dobu zkracuje elektronickou kontrolou na přibližně jen 4 min a zvyšuje i tím výrazně rychlost nabíjení z nuly do plna.

 

Je nabíjení rychlostí 6kW / 25A nebezpečné pro baterii ?

Nikoliv, baterie snesou daleko vyšší nabíjecí proudy - např. při DC nabíjení (Chademo) dokonce až 62A.

 

Proč je dobíjecí stanice ZEELANT 2F1 konstruována na dobíjení jen 25A ?

 

Většina třífázových domácích sítí v Evropě má ochranu 16A na fázi a povolenou dlouhodobou zátěž cca 14A. To byl hlavní vstupní parametr pro maximální výkon. Vyhýbáme se tím přetížení distribuční sítě a tím možným problémům s distributory energií.

 

Proč je Dobíječ ZEELANT 2F1 jen dvoufázový?            

Třetí fáze v plné kapacitě stále slouží pro potřeby domácnosti.!Pro majitele 2-fázové nabíječky, kteří se přesto nechtějí spokojit s možným plným využitím 7,2kW vestavěného regulátoru v autě, připravujeme rozšiřující modul pro třetí fázi. Celkový dobíjecí výkon tak vzroste až na 8kW (250V, 32A) při zatížení třetí fáze jen 8A!