Jaká je hlavní výhoda 2fázoveho Dobíječe ZEELANT oproti jiným jakoby nabíječkám (Walboxům)? 

Wallbox je jen přechod, vlastně propojení mezi domácí zásuvkou a automobilem, uzpůsobený pro trvalý odběr elektřiny při nabíjení. Nezvyšuje ani nezkracuje nijakým způsobem dobíjení a dobíjecí čas proti běžné zásuvce. Za vynaložené prostředky Vám, kromě "pěkného věšáku" na kabel, vlastně nic dalšího nenabízí.

Dobíječ ZEELANT je elektronické sofistikované zařízení, které při dobíjení rovnoměrně zatíží 2 fáze maximálně proudem do 13A. Tím odpadá nutnost navyšovat hodnotu domácího jištění nebo změny tarifu. Poté všechno převede do jednofázové dobíjecí zásuvky v automobilu. Nabíjí se tak výkonem rovnající se 25A (2x13A), znamená to tedy ve výsledku zkrácení nabíjecích časů až 2,5x, menší proudové zatížení na jednu fázi a hlavně umožňuje použití domácích spotřebičů i během nabíjení..

 

Je zvýšené napětí 250V nebezpečné při vlastním dobíjení?

 

Určitě ne! Pomáhá přenášet více energie bez dalšího ohřevu dobíječe a regulátorů ve vozidle. Zkracuje čas nabíjení a je jednou z dalších výhod 2f dobíječe ZEELANT oproti všem ostatním nabíječkám. Jmenovité napájecí napětí sítě dle normy je 230 V + 10% / - 6% , takže až do 253V je zcela normální. Většina elektrických automobilů přijímá napětí až do 265V a jsou tím na dobíjení 250V AC s rezervou připravená.

 

Jak dobíjet auta, která se nabíjí pouze 3,6 kW ? 

 

Rychlost nabíjení je dána výkonem palubní nabíječky. 2f dobíječ ZEELANT má speciální postup při nabíjení. Při použití dvojitého balancování (při prázdné baterii a při téměř plné baterii) se běžně zastaví nabíjení (sníží se na 0.2A) až na dobu přibližně 25 minut, to prodlužuje dobu nabíjení s jakoukoli běžnou nabíječkou až o 50 minut. Dobíječ ZEELANT tuto dobu zkracuje elektronickou kontrolou na přibližně jen 4 min a zvyšuje i tím výrazně rychlost nabíjení z nuly do plna.

 

Je nabíjení rychlostí 6kW / 25A nebezpečné pro baterii ?

Nikoliv, baterie snesou daleko vyšší nabíjecí proudy - např. při DC nabíjení (Chademo) dokonce až 62A.

 

Proč je dobíjecí stanice ZEELANT 2F1 konstruována na dobíjení jen 25A ?

 

Většina třífázových domácích sítí v Evropě má ochranu 16A na fázi a povolenou dlouhodobou zátěž cca 14A. To byl hlavní vstupní parametr pro maximální výkon. Vyhýbáme se tím přetížení distribuční sítě a tím možným problémům s distributory energií.

 

Proč je Dobíječ ZEELANT 2F1 jen dvoufázový?            

Třetí fáze v plné kapacitě stále slouží pro potřeby domácnosti.!Pro majitele 2-fázové nabíječky, kteří se přesto nechtějí spokojit s možným plným využitím 7,2kW vestavěného regulátoru v autě, připravujeme rozšiřující modul pro třetí fázi. Celkový dobíjecí výkon tak vzroste až na 8kW (250V, 32A) při zatížení třetí fáze jen 8A!

Copyright 2018-2019 ZEE. All rights reserved. 

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

PARTNEŘI

NAŠE DOBÍJECÍ MÍSTA